Ana sayfa Ana Baba Eğitimi Çocuklar İçin Sosyal Etkinlik Merkezleri ve Atölyeler Kurslar

Çocuklar İçin Sosyal Etkinlik Merkezleri ve Atölyeler Kurslar

5074

Mad Science Atölye Programları

MadScience , 200 saatlik etkileşimli bilim etkinlik programına ve 2.000 adet bilimsel deney uygulamasına sahiptir. Bu programlar aşağıdaki ürünlerle birlikte 3 – 12 yaş grubu çocuklara sunulmaktadır.

Okul Sonrası, Okul Öncesi ve Atölye Programları, çocukların öğrenim gördükleri okullarda verilirken, Doğum Günü Partileri, Yaz, Tatil ve Kamp Programları ile Özel Grup Programları velilerin ve/veya organizasyonu yapan firmaların seçtiği mekanlarda çocuklara verilmektedir.

Okul Sonrası Programlar ( 8 haftalık ve haftada 1 saat)

Okul Öncesi Programlar

Atölyeler

Yaz ve Tatil Programları

Doğum Günü Partileri

Grup Gösteri Programları

Portakal Ağacı Atölyeleri

Portakal Ağacı, 2008 yılından beri atölyelerini farklı mekanlarda (okullar, butik atölyeler, kurumsal projeler, …) uyguluyor. Yaklaşık dört yıldır sürdürdüğü atölyelerin yanı sıra mekana veya farklı içeriklere yönelik atölyeler, projeler de tasarlıyor.

Yeni dönem Atölye çalışmaları 11 Nisan’da Ataşehir Ayşegül Anaokulu’nda başlıyor.

Portakal Gezginleri

4–6 yaş grubu

Deneyimli bir rehberin öncülüğünde, drama eksenli, bol kahkahalı bir müzikal seyahat. Seyahatin gezginleri, resim çizerek, masallar anlatarak, oyun oynayarak notalar öğrenilir mi? Ses ve ritim nedir? Müzik yapmak için sadece notaları bilmek yeterli midir? Peki nedir ki bu notalar? Resimler, heykeller, kitaplar, filmler müziği besler mi, sorularının yanıtlarını öğrenerek, unutamayacakları bir maceranın içinde bulacaklar kendilerini.Portakal Gezginleri atölyesinde çocuklar oyun ve küçük egzersizlerle solfej öğrenmeye ve temel düzeydeki müzik parçalarını okumaya, esntrümanlarla tanışmaya başlıyorlar.

Drama ve Hareket
4–6 yaş grubu

Atölye, yaratıcı drama tekniklerinin kullanımıyla çocukların kendilerini müzik, ritim ve hareketle anlatabilme olanağını öğrenmelerini amaçlıyor. Bedensel tiyatro, mim tiyatro biçimlerinin kullanıldığı bu çalışma bedenlerimizin içsel yolcululuğunu araştırmaktadır. Çalışmalar, gözlem, dikkatini yoğunlaştırma ve bedensel anlatımları geliştirmeye yöneliktir. Mim ile, zihinde canlandırma ve farkındalık düzeyini artırmak amaçlanmaktadır. Atölye, ses ve beden ısınma çalışmalarını, oyunculuk ve beden hareketlerini doğaçlama oyun teknikleriyle bütünleştirmektedir.

Fotoğrafa Bakıyoruz

5-6 yaş grubu

NEDİR? Görmek, odaklanmak üzerine oyuncaklı bir atölye.
NASIL? Her buluşmada katılımcı miniklerin seçecekleri bir fotoğraf üzerine konuşmak, fotoğrafı büyütmek, küçültmek, kesmek biçmek, onunla hikayeler yazarken başka dünyalara bakmak ve fotoğraf çekmeye yakınlaşırken, bir fotoğrafa bakmanın farklı yollarını araştırmak. SONUNDA… Biriken 12 fotoğrafı ve 12 hikayeyi buluşmanın 13. günü bir sergi ile herkesle paylaşmak.

Çocuklarla Seramik

4-6 yaş grubu

Çocuklar çamurun sihirli gücüyle tanışıyor! Çamur nasıl şekil alıyor, pişiyor,  değişiyor, renkleniyor anlatıyor çocuklara; yani bütün sırlarını veriyor! Çocukların sadece biraz sabretmesi gerekiyor bu sırları öğrenmek için. Çünkü çamurun dilini öğrendiklerinde artık istediklerini tasarlayabiliyor ve üstelik de çok ama çok eğleniyorlar… Yavaş yavaş kendi objeleri, hayal kutuları, rölyefleri dolduruyor evlerini…

* Atölye çalışmaları 11 Nisan’da başlayacak ve Haziran sonuna kadar sürecektir.

* Atölyeler 8–12 kişilik çocuk gruplarıyla gerçekleştirilecektir.

* Çalışmalar Cumartesi günleri saat 11’de başlayıp 1 saat sürecektir.

* Her bir atölye çalışmasının aylık ücreti 180 TL’dir.

* Okulumuzda Cumartesi günleri 09.00–16.00 arası ücretli saatli bakım hizmeti de verilecektir.

Ayrıntılı Bilgi :http://www.aysegulkres.com/portakalAgaci.asp

Bilim Merkezi Haftasonu Atölyeleri

Drama Atölyesi
Çocukların yaratıcılık boyutlarını geliştirmeyi, kendilerini özgürce ifade edebilmelerini sağlamayı ve özgüvenlerini oluşturmayı hedefleyen atölyede öğrenciler hem kendilerini daha iyi keşfedip geliştirme imkanı buluyorlar hem de iletişim becerilerini geliştirerek tiyatronun tarihi hakkında bilgi sahibi oluyorlar.

Robot Atölyesi
Eski çağlarda hayal kurmakla başlayan robot yolculuğunda, kurulan hayallerin günümüzde geldiği noktaya bakıp geleceğine dair de bilgi sahibi oluyorlar. Temel mekanik, elektrik/elektronik, algoritma/programlama gibi bilgilerle kendi robotlarını oluşturuyorlar.

Haftasonu atölyelerinin belirli başlangıç tarihleri yoktur. Periyodik olarak öğrenci sayısı tamamlandıkça açılan atölyelere istediğiniz zaman kayıt yaptırabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi :http://www.bilimmerkezi.org.tr/Porof Zihni Sinir Proceleri

Mini-Robotik Workshop

Çocukların kendi oyuncaklarını kendilerinin yaptıkları bu kursların en önemli özelliği çocukların bilim ve teknoloji dünyasına oyun ve eğlence eşliğinde adım atmalarının sağlanması. Elektronik, mekanik ve robotik içerikli bu çalışmalar öğrencilerin beceri, bilgi ve ilgi seviyelerine uygun olarak gerçekleştirilmekte ve ihtiyaç duyulan bilgi ve beceri eğlenceli bir şekilde kazandırılıyor. Her kurun sonunda procelerini tamamlayanlara “Porof. Zihni Sinir – Proceci Sertifikası” veriliyor. Yapılan çalışmalar da öğrencinin oluyor.

Gizli kalmış yaratıcı yeteneklerin ortaya çıkması en çok pratik çalışmalarla gerçekleşebiliyor. Bunun için yönlendirici olmak, ipucu destekleri vermek, elverişli çalışma atölyeleri sağlamak, profesyonel yaratıcılarla aynı ortamı paylaştırmak çok önemli. Porof. Zihni Sinir 3D PROCELER TASARIM ATÖLYESİ Hafta sonlarında okulunuz öğrencileriyle . Çocukların kendi hayallerini gerçekleştirebilmesi, hayal ettiklerini elleriyle tutabilir hale getirmeleri onların yaratıcılıklarının gelişmesine en büyük katkıyı sağlıyor.MİNİ-ROBOTİK atölye çalışması da bu çalışmaların en önem verdiğimiz bölümü. Özellikle yeni teknolojilerin yarattığı olumsuz edilgen psikolojiden kurtulmak için çok faydalı oluyor diye düşünüyoruz. Çocuklar elektronik dünyanın ana elemanlarını tanıyor ve onunla kendi oyuncaklarını yaratıyorlar.

Ayrıntılı Bilgi : http://www.zihnisinir.com/tr/default.asp