Ana sayfa Güncel Çocuklarınızla Hafta Sonu Kaçamakları İçin En Uygun Mekanlar

Çocuklarınızla Hafta Sonu Kaçamakları İçin En Uygun Mekanlar

216

Çocuklarınızla İstanbul’da hafta sonu kaçamağı yapmak ziyaret edebileceğiniz harika oyun parklarını ve görülmesi gereken mekanları sizler için araştırdık ve listeledik.

Vialand

Türkiye’nin ilk Tema Park konseptine sahip olan Vialand, sadece bir eğlence alanı merkezi değil içerisinde alışveriş merkezi, restoranlar, sinema ve bowling salonu gibi bir çok farklı özel alan bulunan Vialand, haftanın 7 günü yaşayan bir şehir.

Vialand’da Neler Var ?

Nefeskesen :Çığlık atmamak zor olsa gerek, çünkü  110 km hızı aşan bu tren, binenlere heyecan dolu dakikalar yaşatıyor.Nefeskesen saatte 900 kişi kapasiteye sahip.

Fatih’in Rüyası :Fetih zamanına orda olmak isteyenler için Fatih’in Rüyası ünitesi sizleri 1453 yılına götürüyor.

Adalet Kulesi :50 metre yüksekliği bulunan bu kule sizleri bir anda boşluğa bırakıyor ve tarifsiz bir heyecan yaşamanızı sağlıyor.

Çılgın Nehir :Dokuz kişilik botlar ile yaklaşık 700 metre uzunluğunda çılgınca bir yolculuk ve maceralar sizleri bekliyor.

Viking :Viking ünitesi bir anda sizi 15 metre yükseklikten küçük bir gölete bırakıyor ve büyük bir heyecan yaşatıyor.

Minik Kaşifler :160 Metre uzunluğundaki Minik Kaşifler tüneli dünyanın her yerinden geçerken çocuklara hem eğlenceli dakikalar yaşatırken hemde dünya kültürlerini öğretiyor.

Maceraperest :Nefeskesen size fazla geliyorsa 80 km hıza ulaşan ve 30 metre yükseliğe çıkan bu treni deneyebilirsiniz.

Saray Salıncağı, Uçan Çocuklar, Safari Tüneli, Neşeli Çiftlik, Mini Kule, Minik Kaşifler, Jet Ski, Kahraman İtfayeciler, Küçük Madenciler, Gelin Oynayalım, Çarpışan Arabalar, Cesur Sürücüler, Bulut ekspresi, Bir Zamanlar İstanbul, Atlı Karınca, 360, Sihirli Oda, Minik Pedallar, Zıp Zıp Kanguru

Vialand Nerede ve Nasıl Gidilir ?

Ücretsiz Servislerle
Taksim’den Vialand’ın kendi servisleri kalkmaktadır.Ayrıca Taksim, Beşiktaş İskele, Mimaroba, Büyükçekmece, Beykent, Beylikdüzü Balıkçı Kenan, Avcılar, Küçükçekmece Cennet, Beylikdüzü Koçtaş, Esenyurt Nözyurtlar Avm, Esenkent Akbatı, Bahçeşehir KC 3.Cadde, Bahçeşehir Loca, Ispartakule Bizimkent 2, Bizimkent 4, Ataköy A Plus, Sultanahmet, Aksaray, 4 Levent Metro Çıkışı, Mecidiyeköy, Bakırköy, Ataköy Atrium ve Marina, Zeytinbutnu 58.Bulvar, Beşiktaş Barboros Bulvarı, Gayrettepe Divan Otel, Güneşli, Okmeydanı, Bağcılar, Kabataş İskele, Ömür Plaza, Yenibosna Koçtaş, Sefaköy E-5 de servisler bulunmaktadır.

Şahsi Aracınızla
E-5 ya da TEM’den giderken Bayrampaşa çıkışlarından çıkıp Eyüp ve Gaziosmanpaşa tabelalarını takip ettiğinizde bir süre sonra karşınıza Vialand tabelaları da çıkacaktır.

Vialand Giriş Ücretleri Ne Kadar ?

Vialand içerisinde sınırsız eğlence vaat eden tek seferlik giriş ücretleri 189 ile 199 tl arasında değişmektedir.

Miniatürk

30 Haziran 2001 tarihinde temeli atılan Türkiye’nin ilk minyatür parkı olan Miniaturk, 02 Mayıs 2003 tarihinde Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından büyük bir törenle ziyarete açılmıştır.

Toplam 60.000 metrekare alan üzerine kurulan Miniaturk’te, 15.000 metrekare maket alanı, 40.000 metrekare yeşil ve açık alan, 3.500 metrekare kapalı alan, 2.000 metrekare havuz ve suyolu, 500 araçlık otopark yer almaktadır. Ayasofya’dan Selimiye’ye, Rumeli Hisarı’ndan Galata Kulesi’ne, Safranbolu Evleri’nden Sümeli (Sümela) Manastırı’na, Kubbet-üs Sahra’dan Nemrut Dağı Kalıntıları’na dek pek çok kültür ve medeniyetin izlerinin bir araya geldiği parkta, bugün artık yerlerinde olmayan Artemis Tapınağı, Halikarnas Mozolesi, Ecyad Kalesi gibi eserler de yeniden canlandırılmıştır.

Anadolu ve çevresinde hüküm sürmüş, izler bırakmış her medeniyetin Miniaturk’te yer almasına özen gösterilmiştir. Miniaturk ile Antik Çağ’dan Bizans’a, Selçuklu’dan Osmanlı’ya, 3000 yıllık yaşanmışlığın izleri Haliç kıyısına taşınmıştır.

Miniaturk’te yer alacak eserlerin seçimi Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Doç. Dr. Ahmet Haluk Dursun’un danışmanlığında bir kurul tarafından yapıldı. Seçimde eserlerin maketi yapılabilir nitelikte olmalarına özen gösterilmiş ve her biri ait oldukları teknolojisini, sanatını ve kültürünü yansıtan, binlerce yıldır ağır istilalara, savaşlara ve yıkımlara tanık olan bir coğrafyada hiçbir uygarlığın, sırf daha öncekiler yaptı diye yok etmeye kalkışmadan, koruduğu, onardığı, yaşattığı eserler Miniaturk’te maketleriyle yer almaktadır.

Kendi içine kapalı “masalsı” bir ortam yaratmayı hedefleyen Miniaturk projesi, Anadolu, İstanbul ve eski Osmanlı coğrafyasından eserlerin oluşturduğu üç ana bölümde ele alınmıştır. Bölümler küçük peyzaj düzenlemeleriyle birbirlerinden ayrılırken, sürekliliği sağlanmış, ziyaretçiyi yönlendiren bir gezi güzergahı oluşturulmuştur.

Miniatürk Nerede ?

Miniatürk;Haliç Sütlüce’de, İmrahor Caddesi’nde oldukça geniş bir alana kurulmuştur.

Miniatürk’e Nasıl Gidilir ?

Otobüs ile
Taksim’den 54HT,Topkapı’dan 41ST,Mecidiyeköy’den 54HŞ,Eminönü’nden 47, 47E ve 47Ç otobüs hatları ile Miniatürk’e kadar gidebilmek mümkün. Ayrıca metrobüs kullanarak Halıcıoğlu durağına kadar gelip buradan 41 ST ya da Topkapı-Seyrantepe minibüsleri ile de Miniatürk’e ulaşmak mümkün.

Şahsi Araçlar ile
Kağıthane Tüneli’nden Haliç çıkışına geldiğinizde Miniaturk tabelalarını görmeniz mümkün.

Miniatürk Giriş Ücretleri Ne Kadar ?

Tam bilet ücreti: 5 TL,Öğrenci, Öğretmen, Askeri Personel giriş ücreti: 3 TL,10 öğrenciye bir refakatçi öğretmen ücretsizdir.Yabancı uyruklu ziyaretçi giriş ücreti: 10 TL

İstanbul Dolphinarium

Birbirinden sevimli, akıllı ve çevik kahramanlarımız, ziyaretçilerimize hayatlarında geçirebilecekleri en eğlenceli dakikaları sunmaktadırlar. Gösterilerimiz 45 dakika sürmektedir. Gösteri saatinden önceki zamanınızı birbirinden özel markaların standlarını gezerek yada kafeteryamızda çayınızı yudumlayarak geçirebilirsiniz. Kafeteryamızda gruplar için özel mönüler ve özel günleriniz için partiler düzenlenmektedir.Haliç Restaurant:Tesisimiz bünyesinde bulunan 700 kişi kapasiteli haliç restaurant ziyaretçilerimize muhteşem haliç manzarası eşliğinde yemek yiyebilme zevkini sunmaktadır.Giriş :Gösterilerimizi İstanbul dolphinarium gişelerinden alacağınız biletle izleyebilirsiniz.Bunun dışında 0212 581 78 78 no’lu telefonu arayarak rezervasyon yapabilirsiniz.

Gösteri Saatleri:

Pazartesi : Gösteri Yok-Tesis Kapalı

Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma ve Haftasonu: Saat:14:00

Gösteri Fiyatları: 2016 Fiyatları

Tam : 60 TL VİP Tribün:100 TL

3-14 Yaş : 45 TL  VİP Tribün:70 TL

İstanbul Akvaryum

Dünya denizlerinde yaşayan balık türlerinin içinde bulunduğu, kendi türündeki akvaryumlarla kıyaslandığında; gezi güzergahı, temalandırma, interaktiflik, yağmur ormanı ve yeni nesil teknolojisiyle dünyanın en yenisi…

İstanbul Akvaryum; hacmiyle, içerisinde barındırdığı canlı çeşidiyle, gezi güzergahlarındaki aktiviteleriyle dünya çapındaki tüm akvaryumlar içerisinde önemli bir konuma sahiptir. Kendi alanında ‘ilk’leri ve ‘en’leri olan bir proje

Ziyaretçiler, coğrafi bir rotayı takip ederek Karadeniz ile başlayan ve Pasifik’e kadar uzanan toplam 16 tema ve 1 adet yağmur ormanından oluşan güzergahta yolculuk yapmaktadırlar.

Alanların temalandırılmasında o alanın kültürel, coğrafi, tarihsel ve mimari özellikleri, buna uygun dekoratif unsurlar, interaktif oyunlar, filmler ve alan hakkında detaylı bilgilerin verildiği görsel grafikler yer alıyor. Alanların, ses ve ışıklandırma sistemleri de bu temalandırmaya uygun olarak düzenlendi.

İstanbul Akvaryum, her anlamda uluslararası standartlarda ve alanında uzman kişiler tarafından yönetiliyor.

İstanbul Akvaryum’da bulunan tüm canlılar, doğal ortamlarına en yakın koşullarda yaşamlarını sürdürmektedirler.

Rakamlarla İstanbul Akvaryum

– 6.800 metreküp su hacmine sahip, toplam 64 adet tank,
– 100 dönüm arazi içerisinde, toplam 22 bin m2’lik 2 katlı dev proje,
– İstanbul Akvaryum’a ait 1.200 araçlık 32 bin m2’lik otopark alanı,
– 6.000 m2’lik ziyaretçi alanı,
– Karadeniz’den başlayıp Pasifik’e kadar uzanan 1,2 kilometre uzunluğundaki, özel temalı gezi güzergâhı,
– Birbirinden ilginç türlerin bulunduğu yaklaşık 1.500 çeşit, toplam 17 bin adet kara ve deniz canlısı,
– İstanbul Akvaryum içerisinde 470 m2’lik alana sahip hediyelik eşya birimi,
– Gezi güzergahı üzerinde 3 kafe,
– Bir tarafı Panama Kanalı manzaralı, diğer tarafı deniz manzaralı 1 adet restoran

Haftaiçi 10-19:00 ile Haftasonu 10-20:00 saatlerinde açıktır.

İstanbul Akvaryum Nerede, Nasıl Gidilir ?

İstanbul Florya akvaryuma ulaşmak için oldukça farklı seçenek söz konusu;

Atatürk Havalimanı’na taksi ile 5 dakikada mesafede olan İstanbul Akvaryum’a Metro ile gelmek isterseniz Yenibosna Durağı’nda indikten sonra 73Y nolu Yenibosna – Akvaryum Otobüs Hattı’nı kullanabilirsiniz.

İDO ile gelecekseniz Bakırköy İskelesi’nde indikten sonra BN1, BN2 ya da BN3 nolu otobüs hatlarını kullanarak da akvaryuma ulaşabilirsiniz.

Metrobüs ile gelmek isterseniz de Beşyol Durağı’nda indikten sonra Florya minibüslerini kullanarak akvaryuma gelebilirsiniz.

Bütün bunların haricinde Laleli, Sirkeci, Taksim ya da Sultanahmet’ten kalkan ücretsiz servisler de günde 4 kez sefer yapmakta.

Şahsi aracı ile gelmek isteyenler de E5 üzerinden Bakırköy ya da Ataköy Sahil Yolu’na sapıp, Florya tabelalarını takip ederlerse akvaryuma ulaşabilirler.

Jurassic Park

İstanbul Bayrampaşa’da Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezinin bağımsız bir kanadında toplam on bin metrekareye kurulu Jurassic Land, 2011 yılı Eylül ayından itibaren hizmet vermektedir.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca “Kültürel Özel Tesis” olarak konumlandırılan, uluslar arası bir tasarımcının imzasını taşıyan dinozor tema parkı Jurassic Land,CNN Travel ve Four Seasons Magazine tarafından yapılan sıralamalarda dünyanın en iyileri sıralamalarında yerini almıştır.

Fantastik bir kurgu ile rehber eşliğinde eğitim ve eğlenceyi birleştiren, deneyimleyerek öğretme yöntemini benimseyen park, haftanın yedi günü hizmet vermektedir.

Tematik bir giriş mağarası, ana müze bölümü ve iç mağaradan oluşan ve farklı dönemlere ait dinozor iskeletlerinin ve yumurtalarının sergilendiği müze, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tescil edilmiş özel yapım yolculuğu simüle eden Türkiye’nin en büyük 4 boyutlu 6 efektli sineması Juracopter ve yüksek teknolojik donanımlı, toplam beş ünite ve iki kattan oluşan Bilim Merkezi ile dev animatronik dinozorların yer aldığı garden, parkın ana bölümlerini oluşturmaktadır.

Ayrıca Park bünyesinde konser, kongre, konferans ve türlü kurumsal ve bireysel organizasyonların gerçekleştirildiği, sabit tribünlere sahip, projektör, ekran ve sahne içeren 14 metre tavanlı Jura Etkinlik Merkezi, çocuk partileri için Parti Evi seçenekleri ve yumurta boyama gibi etkinliklerin yapıldığı atölye alanları bulunmaktadır. Paleontolojik kazı ekipmanları ile dinozor kemikleri ve yumurtalarının arandığı Kazı etkinliği sonrasında “Kaşif Paleontolog Sertifikası” verilmektedir.

2013 yılında hizmete açılan Dino Laser Tag, popüler lazer strateji oyununun, yaklaşık 650 metrekare alanda patlayan dinozor yumurtaları ve hareketli dinozorlar gibi özel efektli aktörlerin de katılımıyla oynanması seçeneğini sunmaktadır. Ayrıca, kurumsal organizasyonlar için çeşitli konsept oyun senaryoları mevcuttur. Dino Hunter Laser, için 5000 metrekare alanda oynanan, bu kategorideki en çok bilinen oyundur.

Parkın hemen yanın konumlanan ve haftanın yedi günü hizmet veren Jura Teras Cafe ise Bakanlıkça “1.Sınıf Turizm İşletmesi” olarak sınıflandırılmıştır. Açık ve kapalı farklı mekanları aynı tabela altında barındıran restoran, dünya mutfağından örnekler sunmaktadır.

Jurassic Park Land 2016 Bilet Fiyatları

Tam : 39 tl

İndirimli: 29 tl

Müze Kart Sahiplerine % 15 İndirim

Jurassic Park Land’a Nasıl Gidilir ?

Arabayla : TEM otoyolundan “Hal-Otogar” çıkışını kullanıp “Kuru Gıda-Otogar” istikametini takip edebilirsiniz. E5 otoyolundan “Bayrampaşa-Otogar” çıkışını kullanıp “Kartaltepe-Yıldırım-Kocatepe” istikametini takip edebilirsiniz.Metroyla : Atatürk Havalimanı-Aksaray hattında hizmet veren metronun Kocatepe durağında inmelisiniz.Otobüsle : 32-M Mecidiyeköy-Cevatpaşa ve HT-5 Gaziosmanpaşa-Karadeniz Mahallesi İETT otobüslerinden faydalanabilirsiniz.